Author Archive

Problémy učitelů vyřešeny!

1. dubna 2013, Ing. Pavel Roubal, www.eduit.cz České ministerstvo školství podle kuloárních informací chystá zásadní změnu, která vyřeší snad všechny problém, které trápí současné učitele. Jaké jsou to problémy?

Rozdíl mezi základní a vyšší úrovní v maturitním katalogu

Pozorný čtenář maturitních katalogů předmětu Informatika úrovně Z a V zjištuje, že většina bodů se neliší, zejména v prvních šesti kapitolách katalogu. Je to pravda, vyšší úroveň jen lehce doplňuje základní úroveň o mírně technologičtější přístup. Kde jsou tedy největší rozdíly? Vidím je ve třech oblastech:

RVP – promarněná šance

Aneb proč učíme žáky 21. století metodami 20. století znalosti 19. století?

O čem by měla být výuka IT?

Původní článek byl publikován na serveru www.ceskaskola.cz v roce 2007. Jako člen Výkonného výboru Jednoty školských informatiků (www.jsi.cz) jsem se podílel na mnoha diskuzích o smyslu a směřování výuky informatiky a využívání informačních technologií v českých středních školách. Často jsem měl pocit, že diskutujeme hodně o prostředcích a nástrojích výuky, dnes bych se proto chtěl zamyslet ještě obecněji nad tím, […]

O webu EduIT

Web www.eduit.cz obsahuje výukové materiály vhodné pro výuku výpočetní techniky na školách všech stupňů, v kurzech VT i pro osobní potřebu. Je zaměřen hlavně na výuku základů počítačové grafiky, dále obsahuje (bude obsahovat) materiály pro výuku práce s textem, základů DTP, tvorby WWW stránek i ovládání operačního systému.